Departamente

Compartiment Cabinet Președinte

Vlad Ciobanu
   e-mail: vlad.ciobanu@icc.ro
   Tel: 004-0232-235100 int. 487

Mihail-Gabriel Popescu
    Tel: 004-0232-235100 int. 487

Serviciul Comunicare, Relaţii Publice, Relații Internaţionale și Protocol

e-mail: comunicare@icc.ro
Eliza-Elena Chirica
   e-mail: eliza.chirica@icc.ro
   Tel: 004-0232-235100 int. 276

Serviciul Audit Public Intern

e-mail: audit@icc.ro
Constantinescu Fănel
    Tel: 004-0232-235100 int. 218
    e-mail: fanel.constantinescu@icc.ro

Biroul Control şi Îndrumare la Unităţile din subordinea Consiliului Judeţean Iaşi

Felician Georgel Petrea
     e-mail: control.cj@icc.ro
    Tel: 004-0232-235100 int. 390

   
Serviciul Resurse Umane şi Salarizare
e-mail: resurse-umane@icc.ro
Radu Gabriel Apetrei
   Tel: 004-0232-235100 int. 474
   e-mail: radu.apetrei@icc.ro

Direcţia Proiecte şi Dezvoltare Durabilă
e-mail: directia.proiecte@icc.ro

  • Director executiv: Marieta Afilipoaie
    Tel: 004-0232-235100 int. 309
     e-mail: marietaicc@yahoo.com
     
  • Serviciul Programe şi Strategii
    Crenguta Lungu
       Tel: 004-0232-235100 int. 363
       e-mail: crenguta@icc.ro
  • Serviciul Proiecte şi Parteneriate
    Marius Tănase 
       Tel:004-0232-235100 int. 163
        e-mail: marius.tanase@icc.ro
  • Biroul UIP. Sistem Integrat de Management al Deşeurilor
    Laura Păstrăvanu
       Tel: 004-0232-235100 int. 359
       e-mail: laura.pastravanu@icc.ro
  • Compartimentul Dezvoltare Durabilă şi Promovare și Îndrumare Proiecte pentru Consiliile Locale
    Laura Leonte
       Tel:004-0232-235100 int. 215
        e-mail:  laura.leonte@icc.ro

Direcția Arhitect Şef
e-mail: arhitect.sef@icc.ro

  • Arhitect Şef: Ana Maria Tîrziu
        Tel: 004-0232-235100 int. 211
  • Serviciul Urbanism şi Amenajarea Teritoriului 
    Anca Mihăilescu
        Tel: 004-0232-235100 int. 210
        e-mail: urban@icc.ro
  • Compartimentul Cadastru, Managementul Riscurilor şi Banca de Date Urbane
    Daniela Șlincu
        Tel: 004-0232-235100 int. 303
        e-mail: daniela.slincu@icc.ro
  • Serviciul Avizare, Autorizare şi Disciplină în Construcţii
     Adriana Bobârnă 
        Tel: 004-0232-235100 int. 283
         e-mail: adriana.bobarna@icc.ro

Direcţia Tehnică şi Investiţii

  • Director executiv: Iogen Gînju
        Tel: 004-0232-235100 int. 252
        e-mail: directia.tehnica@icc.ro
  • Serviciul Tehnic, Investiţii şi Monitorizarea Lucrărilor Publice
        Tel: 004-0232-264681, 004-0232-235100 int. 242
  • Compartimentul Protecţia Muncii, PSI şi Monitorizarea Serviciilor Comunitare de Utilitate Publică
    Adrian Sănduţă
        Tel: 004-0232-235100 int. 330
        e-mail: adrian.sanduta@icc.ro
  • Compartimentul Autoritatea Judeţeană de Transport Public 
    Valentin Călin
        Tel: 004-0232-235100 int. 355
        e-mail: valentin.calin@icc.ro
  • Compartimentul Gestionarea Patrimoniului
    Cristina Florentina Coca
        Tel: 004-0232-235100 int.187
        e-mail: cristina.coca@icc.ro
  •  Compartimentul Informatică
    Aurora Ţiplea
        Tel: 004-0232-235100 int. 150
        e-mail: atiplea@icc.ro
  • Serviciul Logistic
    Titica-Liliana Holicov
       Tel: 004-0232-235100 int. 203
        e-mail: titica.holicov@icc.ro

Direcţia Achiziţii Publice
e-mail: directia.achizitii@icc.ro

  • Director executiv: Anca Muşcheru
        Tel: 004-0232-235100 int. 492
        e-mail: anca.muscheru@icc.ro
  • Serviciul Achiziţii Publice şi Contracte 
    Iulia-Ramona Antonesei-Ropcean
        Tel: 004-0232-235100 int. 315
        e-mail: iulia.antonesei@icc.ro
  • Compartimentul Achiziţii Publice Directe
    Mariana Pietraru
        Tel: 004-0232-235100 int. 411
         e-mail: achizitii.publice@icc.ro

Direcţia Economică
e-mail: directia.economica@icc.ro

  • Director executiv: Elena Arvinte
        Tel: 004-0232-235100 int. 575
        e-mail: elena.arvinte@icc.ro 
  • Serviciul Buget
     Doina Săpunaru
        Tel: 004-0232-235100 int. 291
        e-mail: doina.sapunaru@icc.ro
  • Serviciul Fonduri Speciale, Sinteză şi Recuperări Creanţe
    Elena Adriana Mărgărint
        Tel: 004-0232-235100 int.171
        e-mail: anda.margarint@icc.ro
  • Serviciul Financiar Contabil
    Mihaela Dorobăț
       Tel: 004-0232-235100 int. 385
  • e-mail: mihaela.dorobat@icc.ro

Direcţia Juridică
e-mail: directia.juridica@icc.ro

  • Director executiv: Gabriela Alungulesei 
        Tel: 004-0232-235100 int. 206
        e-mail: gabriela.alungulesei@icc.ro
  • Serviciul Juridic Contencios-Administrativ 
        Maria Poraico 
        Tel: 004-0232-276405; 004-0232-235100 int.208
        e-mail: maria.poraico@icc.ro
  • Biroul Programe Guvernamentale
        Agape Lidia  
        Tel: 004-0232-235100 int.237
         e-mail: lidia.agape@icc.ro
    Compartimentul Managementul Integrat şi Secretariat Tehnic SCIM
    Liviu Simiuc
        Tel: 004-0232-235100 int. 241
        e-mail: liviu.simiuc@icc.ro
  • Biroul Ghişeu Unic, Arhivă şi Secretariat ATOP 
    Benone Gabriel Irimia    
        Tel: 004-0232-278115; 004-0232-235100 int.345
        e-mail: ghiseu.unic@icc.ro
  • CBiroul Contractare, Servicii Sociale, Parteneriate cu UAT, Societatea Civilă, Organizații și Fundașii
    Cristi Irina Hovârneanu
        Tel: 004-0232-235100 int. 288
        e-mail: irina.hovarneanu@icc.ro