Departamente

Compartiment Cabinet Președinte

Vlad Ciobanu
   e-mail: vlad.ciobanu@icc.ro
   Tel: 004-0232-235100 int. 487

Mihail-Gabriel Popescu
   e-mail: gabriel.popescu@icc.ro
   Tel: 004-0232-235100 int. 487

Liviu Chirica
  Tel: 004-0232-235100 int. 487

Compartimentul Relaţii Internaţionale
e-mail: relatii.internationale@icc.ro
 
Serviciul Audit Public Intern
e-mail: audit@icc.ro
Constantinescu Fănel
    Tel: 004-0232-235100 int. 218
    e-mail: fanel.constantinescu@icc.ro

Biroul Comunicare

     e-mail: comunicare@icc.ro
    Tel: 004-0232-235100 int. 276

Biroul Control şi Îndrumare la Unităţile din subordinea Consiliului Judeţean Iaşi

Virgil Marius Stărică

     e-mail: control.cj@icc.ro
    Tel: 004-0232-235100 int. 369
   
Serviciul Resurse Umane şi Salarizare
e-mail: resurse-umane@icc.ro
Radu Apetrei
   Tel: 004-0232-235100 int. 474
   e-mail: radu.apetrei@icc.ro

Direcţia Proiecte şi Dezvoltare Durabilă
e-mail: directia.proiecte@icc.ro

  • Director executiv: Marieta Afilipoaie
    Tel: 004-0232-235100 int. 309
     e-mail: marietaicc@yahoo.com
  • Director executiv adjunct: - Laura Păstrăvanu
       Tel: 004-0232-235100 int. 359
       e-mail: laura.pastravanu@icc.ro
     
  • Serviciul Programe şi Strategii
    Crenguta Lungu
       Tel: 004-0232-235100 int. 363
  • Serviciul Proiecte şi Parteneriate
    Marius Tănase 
       Tel:004-0232-235100 int. 163
        e-mail: marius.tanase@icc.ro
  • Compartimentul UIP. Sistem Integrat de Management al Deşeurilor
    Mirela Turcu
       Tel: 004-0232-235100 int. 223
        e-mail: mirela.turcu@icc.ro
  • Compartimentul Indrumare Proiecte pentru Consiliile Locale 
       Tel: 004-0232-235100 int. 215
  • Compartimentul Dezvoltare Durabilă şi Promovare 
    Laura Leonte
       Tel:004-0232-235100 int. 215
        e-mail:  laura.leonte@icc.ro

Arhitect Şef
e-mail: arhitect.sef@icc.ro

  • Arhitect Şef: Ana Maria Tîrziu
        Tel: 004-0232-235100 int. 195
  • Serviciul Urbanism şi Amenajarea Teritoriului 
    Anca Mihăilescu
        Tel: 004-0232-235100 int. 210
        e-mail: urban@icc.ro
  • Serviciul Avizare, Autorizare şi Disciplină în Construcţii
     Georgel Alupoaei  
        Tel: 004-0232-235100 int. 192 
  • Compartimentul Cadastru, Managementul Riscurilor şi Banca de Date Urbane
    Aurica Cobuz-suspendată
       Tel: 004-0232-235100 int. 303

Direcţia Tehnică şi Investiţii

  • Director executiv: Iogen Gînju
        Tel: 004-0232-235100 int. 252
        e-mail: directia.tehnica@icc.ro
  • Serviciul Tehnic, Investiţii şi Monitorizarea Lucrărilor Publice
        Tel: 004-0232-264681, 004-0232-235100 int. 242
  • Compartimentul Protecţia Muncii, PSI şi Monitorizarea Serviciilor Comunitare de Utilitate Publică
    Adrian Sănduţă
        Tel: 004-0232-235100 int. 330
        e-mail: adrian.sanduta@icc.ro
  • Compartimentul Autoritatea Judeţeană de Transport Public 
    Valentin Călin
        Tel: 004-0232-235100 int. 355
        e-mail: valentin.calin@icc.ro
  •  Compartimentul Informatică
    Aurora Ţiplea
        Tel: 004-0232-235100 int. 150
        e-mail: atiplea@icc.ro
     

Direcţia Achiziţii Publice
e-mail: directia.achizitii@icc.ro

  • Director executiv: Anca Muşcheru
        Tel: 004-0232-235100 int. 492
        e-mail: anca.muscheru@icc.ro
  • Serviciul Achiziţii Publice şi Contracte 
    Iulia-Ramona Antonesei-Ropcean
        Tel: 004-0232-235100 int. 315
        e-mail: iulia.antonesei@icc.ro
  • Compartimentul Achiziţii Publice Directe
    Mariana Pietraru
        Tel: 004-0232-235100 int. 411
         e-mail: achizitii.publice@icc.ro

Direcţia Economică

e-mail: directia.economica@icc.ro

  • Director executiv: Elena Arvinte
        Tel: 004-0232-235100 int. 575
        e-mail: elena.arvinte@icc.ro 
  • Director executiv adjunct: Alina Maria Buhuși
       Tel: 004-0232-235100 int. 180
        e-mail: alina.buhusi@icc.ro
  • Serviciul Buget
     Doina Săpunaru
        Tel: 004-0232-235100 int. 291
        e-mail: doina.sapunaru@icc.ro
  • Serviciul Fonduri Speciale, Sinteză şi Recuperări Creanţe
    Elena Adriana Mărgărint
        Tel: 004-0232-235100 int.171
        e-mail: anda.margarint@icc.ro
  • Serviciul Financiar Contabil
    Mihaela Dorobăț
       Tel: 004-0232-235100 int. 385
  • Compartimentul Gestionarea Patrimoniului
    Iogen Gînju
        Tel: 004-0232-235100 int.187
        e-mail: patrimoniucj@icc.ro
  • Serviciul Administrativ și Protocol
    Titica-Liliana Holicov
       Tel: 004-0232-235100 int. 203
        e-mail: titica.holicov@icc.ro

Direcţia Juridică
e-mail: directia.juridica@icc.ro

  • Director executiv: Gabriela Alungulesei 
        Tel: 004-0232-235100 int. 206
        e-mail: gabriela.alungulesei@icc.ro
  • Serviciul Juridic Contencios-Administrativ 
        Maria Poraico 
        Tel: 004-0232-276405; 004-0232-235100 int.208
        e-mail: maria.poraico@icc.ro
  • Biroul Relaţii Publice, Monitorul Oficial, Relaţii cu Consiliile Locale, Consilierii Judeţeni şi Presa
     Agape Lidia  
        Tel: 004-0232-235100 int.373
         e-mail: lidia.agape@icc.ro
  • Biroul Ghişeu Unic, Arhivă şi Secretariat ATOP 
    Benone Gabriel Irimia
        Tel: 004-0232-278115; 004-0232-235100 int.345
        e-mail: ghiseu.unic@icc.ro
  • Compartimentul Managementul Calităţii şi Unităţilor de Asistenţă Medicală
    Liviu Simiuc
        Tel: 004-0232-235100 int. 333
        e-mail: liviu.simiuc@icc.ro